Արմեն Սարդարյանը մասնակցում է ուսուցիչների վերապատրաստման նպատակով կազմակերպվող գրեթե բոլոր միջոցառումներին: Արմենը յուրաքանչյուր օր ստուգում է Բրիտանական խորհրդի կայքը, իր էլեկտրոնային նամակները, որպեսզի տեղյակ լինի կազմակերպվող բոլոր միջոցառումների մասին:
Արմեն Սարդարյանն անգլերենի ուսուցիչ է, աշխատում Հրազդանում: Միաժամանակ նաև աշակերտներ ունի, որոնց նախապատրաստում է IELTS թեստին:
Հատուկ ուշադրություն է դարձնում IELTS թեստին վերաբերող դասընթացներին և աշխատում է մշտապես ներկա լինել:
«Բոլոր դասընթացներից շատ տպավորված եմ և շատ գիտելիքներ եմ ստացել, բայց հատկապես հիացած եմ IELTS-ի դասավանդման դասընթացներով, որոնք մեծ ներդրում ունեցան իմ աշխատանքում: Հիմա ես ավելի վստահ և հմուտ եմ զգում ինձ դասավանդելիս»,-ասում է Արմենը:
Արմենը ձեռք է բերել նաև CELTA միջազգային վկայական, սակայն նշում է, որ Բրիտանական խորհրդի դասընթացները խիստ անհրաժեշտ են դասավանդման նորույթներին մշտապես տեղյակ լինելու համար:
«Ձեռք բերելով վկայականներ և գիտելիք Բրիտանական խորհրդի կողմից՝ այսօր ես ավելի շատ աշակերտներ ունեմ, որոնք վստահում և հարգում են ինձ որպես լավ մասնագետի»,- ասում է Արմենը:

Armen Sardayan participates almost in all British Council Teacher Development events. Armen checks the British Council’s website and his e-mail every day to be informed about all the ongoing events.
Armen Sardaryan is a teacher of English who works in Hrazdan. He also has students whom he trains for taking the IELTS test.
However, he pays a special attention to IELTS teaching training courses and always tries to attend them.
“I am very impressed and have gained significant knowledge from all the courses. But I am particularly impressed with the IELTS teacher training course which made a significant contribution to my work. Now I feel more confident and skilled while teaching.”
Armen has a Cambridge University CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages) but he indicates the courses offered by the British Council are critically important for always being on top of English language teaching news.
“Having earned certificates and knowledge from the British Council, today I have more students who trust and respect me as a good specialist,’ Armen said.