Արման Ազիզյանը Բրիտանական խորհրդի մրցույթին մասնակցեց, երբ 13 տարեկան էր: Միգրացիայի թեմայով նրա լուսանկարն արժանացավ մրցանակի, որից հետո նա  մեկնեց Լոնդոն, մասնակցեց ցուցահանդեսին և հանդիպեց Բրիտանական խորհրդի տնօրենին:
Այդ ժամանակից ի վեր Արմանը մասնակցում է Բրիտանական խորհրդի ծրագրերին՝ իր ներդրումն ունենալով նաև հայրենի մարզի՝ Արմավիրի զարգացմանը:
Արմանը կարևորում է «Ակտիվ քաղաքացիներ» ծրագրին իր մասնակցությունը, քանի որ հենց այս ծրագրի շնորհիվ էր, որ կամավորությունից անցում կատարեց դեպի պրոֆեսիոնալ աշխատանք երիտասարդության ոլորտում:
«Ակտիվ քաղաքացիներ» ծրագրի նպատակն էր մոտիվացնել երիտասարդությանն ու աջակցել նրանց հմտությունների զարգացմանը համայնքային ծրագրերի իրականցման գործում:
«Ես ակտիվորեն ներգրավված էի համայնքային աշխատանքում: Հնարավորություն ունեցա նաև այցելել ՄԹ՝ ծանոթանալու տեղի երիտասարդների աշխատանքին: Ծրագրի շնորհիվ առավել մոտիվացվեցի ՝ մասնակցելու համայնքիս զարգացման ծրագրերին»,- ասում է Արմանը:
Ծրագրին մասնակցելուց հետո Արմանը կազմակերպում է դասընթացներ երիտասարդների համար՝ նրանց փոխանցելով իր փորձն ու գիտելիքները:
Արմանն այժմ սովորում է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում: Նա ընկերների հետ հիմնել է Կամավորների լիգայի ուսանողական ակումբը:

Arman Azizyan participated in the British Council’s contest when he was 13 years old. His photo on the theme of migration won a prize after which he visited London, and participated in an exhibition and met the British Council’s CEO.
Since then Arman has participated in the British Council’s programmes making his own contribution to the development of his home province - Armavir. Arman places great importance on his participation in“Active Citizens” programme, as it was due to this particular programme that he made a move from volunteer-based work to professional work in the youth sector.
The purpose of the Active Citizens programme was to motivate the youth and support the enhancement of their skills for implementation of community programmes.
“I was actively involved in the community work. I also had an opportunity to visit the UK and get acquainted with the work of the local youth. Thanks to the programme I was further motivated to participate in the programmes targeting the development of my community,”Arman says.
After participating in the programme, Arman has organised courses for the youth conveying his experience and knowledge to them both in Armavir Development Centre, where he works, as well as in other organizations.
Arman is currently a student of the American University of Armenia. Together with his friends he has established the Volunteers’ League student club.