#Տանը Բրիտանական խորհրդի հետ ծրագրի շրջանակում առաջարկում ենք առցանց քննարկումների շարք, որի ընթացքում երկխոսություն կծավալենք բարձրագույն կրթության ոլորտում առկա խնդիրների շուրջ, հնարավորություն ընձեռելով կապ հաստատել և փորձով փոխանակվել գործընկերների հետ աշխարհի տարբեր ծայրերից։
Մայիսի 7-ին կայացած քննարկումը նվիրված էր համալսարանների կողմից առցանց դասավանդման տեխնոլոգիաների կիրառման հնարավորություններին։
Քննարկման բանախոսներն էին`
- Սայմոն Գայ, Լանչեսթր համալսարանի պրոռեկտոր
- Ռազիա Իսաևա, Խազար համալսարանի զարգացման գծով տնօրեն
- Ռոման Շուլիկ, Ուկրաինայի ազգային համալսարան
- Իվանա Կրայնկանիչ, Լոնդոնի հարավային բանկի համալսարանի ավագ դասախոս
Քննարկման ընթացքում բանախոսները ներկայացրեցին հեռավար ուսուցման սկզբնական փուլում իրենց կրթական հաստատությունների կողմից տեխնոլոգիաների կիրառման փորձն ու հիմնական մարտահրավերները։

As part of our #StayHome with the British Council programme, we are organising a series of Higher Education dialogues which will help you connect with colleagues from around the world and share your experience.
On 7 May we launched this series with a live session where we explored how different universities coped with the current situation.
The speakers at the session were:
- Simon Guy, Pro-Vice-Chancellor Global, Lancaster University
- Raziya Isayeva, Director of Development, Khazar University, Azerbaijan
- Roman Shulyk, National University of Ostroh Academy, Ukraine
- Dr Ivana Kraincanic, senior lecturer at London South Bank University
During the session, the panelists shared their university's experience in using technology to respond to the current challenges faced by students, teachers, and university as a whole. They gave examples of what has and hasn't worked and discussed various ways of moving forward.